ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ БАЗОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ
Травня 30, 2020, 02:39:35 pm *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.

Увійти
Новини:
Голосування
Питання: Чому ви найбільше приділяєте часу в інтернеті?
Соціальні мережі
Форуми,чати
Веб-серфінг
Онлайн-ігри
Медичні сайти
"18+"
Музика, відео, тощо.
Онлайн шопінг
Сайти знайомств
Свій варіант ( залиште коментар )

Сторінок: 1 2 3 [4]   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Проблема віртуальної залежності  (Прочитано 25976 раз)
Бабій Віка
Newbie
*
Повідомлень: 2


Перегляд профілю
« Відповідь #45 : Квітня 27, 2012, 06:46:42 pm »

Проблема Інтернет-залежності - одна з «гарячих» проблем  тому, що люди настільки зосереджені на своєму віртуальному житті, що фактично забувають про справжнє.
Записаний
Lyubawa
Newbie
*
Повідомлень: 4


Перегляд профілю
« Відповідь #46 : Квітня 27, 2012, 09:22:26 pm »

Інтернет-залежність на даний час являється фактично психічним захворюванням. Різноманітні соціальні мережі, онлайн-ігри буквально перевернули світ з ніг на голову. Маючи велику силу волі або ж просто здоровий глузд, я вважаю, інтернет-залежності з легкістю можна позбутись або ж навіть уникнути. Нам усього лиш необхідно усвідомити те, на що ми витрачаємо власне життя...задуматись над своїм майбутнім, та й теперішнім теж. "Обмінюючи" реальні можливості на віртуальні, ми втрачаємо чимало.
Записаний
Настюша Іщук
Newbie
*
Повідомлень: 2


Перегляд профілю
« Відповідь #47 : Квітня 28, 2012, 12:54:27 pm »

Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання підключитися до Інтернету і хвороблива нездатність вчасно відключитися від Інтернету.
Багато людей почали використовувати всесвітню мережу не тільки для роботи чи пошуку інформацію, а як засіб життя. З'явилися чати, сайти знайомств. Люди сидять днями і ночами переписуються, бавляться в ігри, можуть навіть один одного бачити. Відповідно до нових діагностичних рекомендацій, інтернет-залежною визнається людина, яка проводить в мережі не менше шістьох годин на день і у якої спостерігався щонайменше один з симптомів залежності протягом попередніх трьох місяців. Тому віртуальна залежність-це проблема нашого часу.
Записаний
Таня Кавка
Newbie
*
Повідомлень: 2


Перегляд профілю
« Відповідь #48 : Травня 06, 2012, 07:50:11 pm »

Кавка Тетяна, студентка 1 курсу відділення "Лікувальна справа".
Я проголосувала з теми: "Проблема віртуальної залежності" обравши відповідь- "соціальні мережі".


Комп'ютерна залежність —  тяга людини до проведення часу за комп'ютером. На рівні з алкогольною та наркотичною залежностями комп'ютерна є досить поширеною серед підлітків.

Першими ознаками комп’ютерної залежності дитини є:

– пропуски шкільних занять через комп’ютерну гру вдома або відвідування комп’ютерного клубу;

– просиджування біля комп’ютера у нічний час;

– приймання їжі не відриваючись від комп’ютерної гри;

– уявлення і асоціювання себе з героями комп’ютерних ігор;

– відсутність інших захоплень крім комп’ютерних ігор;

– надання переваги комп’ютерним іграм, ніж спілкуванню;

– загальний час, проведений за грою перевищує час виконування домашніх завдань, прогулянки, спілкування з батьками і однолітками, інші захоплення;

– не уявлення чим себе зайняти, коли комп’ютер зламався;

– конфлікти з батьками і їх шантажування у відповідь на заборону проводити час за комп’ютером.

Підлітковий вік – це період формування цінностей, розширення соціальних контактів, а залежна дитина обмежує своє коло спілкування комп’ютером. В результаті чого у таких дітей спостерігаються відсутність життєвого досвіду, інфантилізм у вирішенні життєвих питань, труднощі в соціальній адаптації, бідність емоційної сфери, соматичні порушення (зниження гостроти зору, підвищена втомленість, порушення осанки тощо) звуження кола інтересів, прагнення до створення особистого світу, втеча від реальності.

Замість вирішення виникаючих труднощів дитина поринає у комп’ютерну гру. Там у грі, їй добре: вона сильна, смілива, озброєна, успішна … Але час, який проведений за грою не робить її сильнішою і успішнішою в реальному житті, тому повертаючись із віртуального світу в реальний, вона відчуває дискомфорт, слабкість і беззахисність. І тому їй неодмінно хочеться повернутися туди, де вона – переможець. «Помилки», які підліток не може виправити в житті з такою ж легкістю, як у грі, викликають у нього різні легкі психічні відхилення в емоційному плані – від агресії до депресії, від повного протиставлення себе світу до замкненості в собі.

Головною причиною виникнення комп’ютерної залежності у дітей, психологи вважають недостатнє спілкування і взаєморозуміння з батьками, однолітками і значущими людьми. Більш схильні до комп’ютерної залежності діти, чиї батьки працюють за кордоном, часто від’їжджають у відрядження, а також діти успішних бізнесменів. Тобто цю схильність мають діти, батьки яких через надмірну трудову зайнятість не можуть приділити їм достатньої уваги, а часто намагаються якось матеріально компенсувати свою відсутність. Але як відомо, спілкування з батьками для дитини не можуть замінити ні дорогі іграшки, ні речі, які купують їм батьки в знак дефіциту уваги. Таким чином, комп’ютер спочатку компенсує спілкування з батьками, а потім вони стають «незначущими» в житті підлітка.

Також відомі випадки, коли захоплення комп’ютерними іграми приводили до порушення закону: крадіжок грошей, озброєних нападів на людей, намагаючись бути схожими на улюблених комп’ютерних героїв.

У Японії вчені досліджували наслідки багатогодинного перебування дітей у віртуальному інформаційному просторі, зокрема під час багатогодинної комп’ютерної гри. Результати цих досліджень вражають:
1) у дітей, які грають у комп’ютерні ігри, можуть виявлятися хронічні зміни у розвитку головного мозку;
2) комп’ютерні ігри стимулюють лише ті частини головного мозку, які відповідають за зір та пересування, і не допомагають у розвитку інших його важливих ділянок;
3) у дітей, які довго грають у комп’ютерні ігри, не розвиваються лобні долі мозку, що відповідають за поведінку, тренування пам’яті, емоції, навчання. Ці частини мозку повинні розвиватися до досягнення дорослого віку.

Комп’ютерний світ схожий з світом, в якому ми живемо. Він може бути різноманітним: і добрим, і жорстоким. Дитині і підлітку рости в тому світі , який ми маємо – з тим комп’ютерним бумом, за яким ми спостерігаємо. Обмежити дитину від комп’ютера означає викликати у неї неадекватну реакцію, коли вона все ж таки зустрінеться з цим проявленням сучасного світу.

Інша справа, що потрібно давати собі раду: якщо батько надає перевагу спілкуванню з дружиною сидінню перед дисплеєм комп’ютера, якщо матері легше поринути у переживання «мильної опери», ніж поговорити з донькою або сином, то очікувати від дитини іншої реакції на комп’ютер або телевізор наївно. Біда не в тому, що в нашому житті є електронні засоби інформації і комунікації. Біда в тому, що самим дорослим зручно замінити ними спілкування з дитиною.

Рецепт від будь-якої деструктивної залежності, будь-то комп’ютер, телевізор, алкоголь або наркотики, – повноцінне і гармонічне спілкування всіх членів сім’ї, а точніше, їх ВЗАЄМНА ЛЮБОВ!!!!
« Останнє редагування: Травня 06, 2012, 07:57:05 pm від Таня Кавка » Записаний
Аліна Дашкевич
Newbie
*
Повідомлень: 2


Перегляд профілю
« Відповідь #49 : Травня 10, 2012, 09:49:49 am »

Інтернет-залежність - психічний розлад, нав'язливе бажання підключитися до Інтернету і хвороблива нездатність вчасно відключитися від Інтернету.
Існує класифікація інтернет-залежності. Її поділяють на 4 вида:

1. Безкінечне лаження по всесвітній мережі, пошук інформації.
2. Захоплення переписками і сайтами знайомств.
3. Ігрова залежність. Безперестанку ви граєте ігри з іншими людьми.
4. Участь у інтернет-фінансових операціях. Це скажімо гра на гроші, інтернет-магазини, аукціони тощо.

Ще є типові симптоми, що характерні цій залежності. Зокрема:
бажання залізти в інтернет, не контролюєте свій час в інеті, депресія, нерви, замкнутість між людьми. Всю енергію Ви віддаєте спілкуванню в інтернеті.

Як же лікувати цю недугу?

Вже створюються спеціальні клініки, що лікують від цього. Ось до Вашого відома відкриваються спеціалізовані клініки. Наприклад, вони вже є у Великобританії, США, Китаї. Ці країни вже визнають таку залежність як інтернет.

Клініки клініками, але якщо самому себе не перебороти, то ніхто Вам не допоможе. Найкраще перебороти одну залежність іншою Батькам, родичам, близьким людям потрібно намагатися зацікавити хвору людину до чогось другого, але треба бути акуратним, щоб інша залежність не нашкодила ще гірше чим інет.
Самому ж користувачу потрібно зрозуміти що живе спілкування не заміниме. Його не можна порівнювати із віртуальним.

Так, я розумію що інтернет став невід’ємною частиною нашого життя але потрібно лімітувати час і потрібно щось робити з собою, бо пропадете в тій павутині.

Бережіть себе!!!
Записаний
Аліна Марінчук
Newbie
*
Повідомлень: 3


Перегляд профілю
« Відповідь #50 : Травня 10, 2012, 09:59:26 am »

Надмірне захоплення комп’ютером може призвести до психологічної залежності підлітка, зауважує кандидат психологічних наук Зоя Гаркавенко. Особливо небезпечна ігроманія. Загалом будь-яка гра (футбол, шахи, доміно, покер) втамовує природну пристрасть. І при цьому вона обмежена у просторі, часі, кількості гравців. Вона має початок і кінець, пояснює психолог. Натомість віртуальна гра може затягнути з головою.

Записаний
Сторінок: 1 2 3 [4]   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ БАЗОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ | Powered by SMF 1.1.4.
© 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved.

Minerva Theme | The Simple Machines Forum Directory